Program slujbe

Pentru programări la Botez, Cununie, Spovedanie, Parastase, Sfeștanie sau pentru alte slujbe, va rugăm să îl contactați pe pr. Nicolae (0176 27 08 14 19)

Luna Septembrie

04 Septembrie – Sâmbăta a 11 a după Rusalii – Sf. Prooroc Moise – slujim în biserica parohiei noastre din Gützkow

  • ora 09.30 Acatistul celor adormiți
  • ora 10.00 Sf. Liturghie

05 SeptembrieDuminica a 11 a după Rusalii – Sf. Prooroc Zaharia și sf. Elisabeta (părinții sf. Ioan Botezătorul) – Pilda datornicului nemilostivSLUJIM ÎN ROSTOCK biserica st. Joseph – Reutershäger Weg 4, Rostock

  • ora 10.15 Pregătirea capelei
  • ora 10.30 Spovedanie și Acatistul Mântuitorului
  • ora 11.30 Sf. Liturghie
  • ora 13.00 eliberăm capela și o rearanjăm cum am găsit-o

10 Septembrie (Vineri) – Închinarea Sf. Cruci

  • ora 18.30 Vecernie cu Litie

11 Septembrie (Sâmbătă)HRAMUL PAROHIEI NOASTRE din Gützkow – Sf. Cuv Eufrosin Bucătarul

  • ora 09.00 Utrenia
  • ora 10.00 Sf. Liturghie
  • ora 12.00 Agapa frățească

12 Septembrie – Duminica înaintea Înălțării Sf. Cruci – slujim în biserica parohiei noastre din Gützkow

  • ora 09.00 Utrenia
  • ora 10.00 Sf. Liturghie
  • ora 12.00 Agapa frățească

14 Septembrie – Înălțarea Sf. Cruci – Post

  • ora 06.30 Sf. Liturghie

18 Septembrie – Sâmbăta după Înălțarea Sf. Cruci – slujim în biserica din TETEROW, Bahnhofstr. 1

  • ora 09.00 Spovedanie și Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
  • ora 10.00 Sf. Liturghie

19 Septembrie – Duminica după Înălțarea Sf. CruciSLUJIM ÎN ROSTOCK biserica st. Joseph – Reutershäger Weg 4, Rostock

  • ora 10.15 Pregătirea capelei
  • ora 10.30 Spovedanie și Acatistul Mântuitorului
  • ora 11.30 Sf. Liturghie
  • ora 13.00 eliberăm capela și o rearanjăm cum am găsit-o

25 Septembrie – Sâmbăta a 18 a după Rusalii – Sf. Cuv. Eufrosina, Sf. Cuv Serghie de Radonej slujim în biserica parohiei noastre din Gützkow

  • ora 09.30 Acatistul celor adormiți
  • ora 10.00 Sf. Liturghie

26 Septembrie – Duminica a 18 a după Rusalii – Pescuirea minunată – Sf. Voievod Neagoe Basarab, Adormirea sf Ap. Ioan Teologul

  • ora 09.00 Utrenia
  • ora 10.00 Sf. Liturghie
  • ora 11.30 Sf. Maslu

Programul slujbelor poate suferi modificări de ultimă oră. VĂ RUGĂM URMĂRIȚI ACEST SITE PENTRU ULTIMILE ACTUALIZĂRI ALE PROGRAMULUI SLUJBELOR!

Pentru programări la Botez, Cununie, Spovedanie, Parastase, Sfeștanie sau pentru alte slujbe, va rugăm să îl contactați pe pr. Nicolae (0176 27 08 14 19)